• Adresa:

  Ronalda Reagana 3/181, Praha 6

 • Klient:

  Vláda Spojených států amerických

 • Druh prací:

  Restaurování dřevěných ostění a šlechtěných omítek

 • Realizace:

  2012–2014

Restaurátorské práce. Původní Petschekovu vilu postavenou v letech 1924-1929 architektem Maxmiliánem Spielmannem koupily Spojené státy americké po 2.světové válce jako rezidenci amerického velvyslance v České republice.

V letech 2012 až 2014 probíhal v budově rozsáhlý modernizační projekt: kompletní výměna topení, vodovodů, elektroinstalace a řada modernizací. Gema Art Group se na tomto projektu podílela jako hlavní subdodavatel: demontáž a zpětná montáž historických ostění, restaurování teras včetně izolací proti vodě, restaurování balkónů včetně izolací proti vodě a antikorozní katodové ochrany, truhlářské práce, úpravy a repliky historických zábradlí, repasování historických vodovodních kohoutků, dodávky technologických celků (otvírače dveří, digestoř) a stavební práce (nové koupelny, recirkulace teplovodní soustavy, kompletní oprava celé budovy po instalaci nových systémů).

 

Současně jako generální dodavatel zajišťovala GEMA restaurování nejcennějších historických ostění: ve dvou místnostech včetně montáže/demontáže, v ostatních proběhlo restaurování na místě. Dále provedla restaurování šlechtěných sádrových omítek (Faux caen) v rozsáhlých vstupních prostorách, chodbách a na hlavním schodišti. Ve všech restaurovaných prostorách provedla Gema Art Group instalaci „skrytých“ vypínačů osvětlení dodaných firmou Fores & Lomax.