Projekt GEMA ART restaurování Muzea sklářství v Kristánově byl 8. října 2020 oceněn CENOU PATRIA NOSTRA.

Slavnostní vyhlašování se konalo v reprezentačních prostorách Španělského sálu na Pražském hradě, historicky poprvé bez diváků i předávajících kvůli vládním opatřením v souvislosti s koronavirovou situací. Samotné ocenění pak bylo předáno přímo ve sklářském domku v Kristiánově dodatečně.

Téměř devadesát projektů bylo nominováno na Cenu PATRIA NOSTRA. Toto ocenění je udělováno za příkladný investiční a architektonický počin přispívající k rozvoji venkova a uspokojování potřeb jeho obyvatel a návštěvníků v jednotlivých krajích ČR, realizovaný v letech 1990–2020. Vedení kraje ze staveb nominovaných odbornými útvary vybralo na cenu PATRIA NOSTRA jeden objekt a jeho tvůrce k ocenění, udělovanému hejtmanem kraje. Obdobně postupovala rezortní ministerstva a pražské arcibiskupství.

Cena PATRIA NOSTRA se vyhlašují v rámci projektu Náš venkov 1990–2020, bilancující třicetileté období péče, tentokrát o zachování kulturního, zejména nemovitého bohatství našeho venkova a podíl na jeho dalším rozvoji ku prospěchu jeho obyvatel, ale také jejich návštěvníků.

Více podrobností o projektu ZDE.