Máme rozsáhlé zkušenosti v oblasti ochrany památek pod záštitou Národního památkového ústavu České republiky, UNESCO, nebo v rámci programů Evropské unie Phare.

Europa Nostra Award

Řada projektů realizovaných našimi odborníky získala významná ocenění, k nimž patří ocenění Europa Nostra pro kulturní dědictví. Jako první v roce 2001 získal tuto cenu projekt Restaurování zámku Kynžvart. V roce 2002 získal tuto cenu projekt kompletní Rekonstrukce Valdštejnského paláce, sídla Senátu Parlamentu České republiky. Jako poslední toto ocenění získal roce 2018 projekt Záchrana rotundy sv. Václava. Porota ocenila zejména způsob vizuální prezentace a interpretace archeologických vrstev a pozůstatků rotundy. Projekt byl oceněn jako příklad restaurování „in situ“ a příklad zapojení studentů do realizace projektu.

Stavba roku Libereckého kraje

Projekt restaurování Muzea sklářství v Kristiánově – byl v roce 2016 oceněn jako Stavba roku Libereckého kraje.

CENA PATRIA NOSTRA 2020

CENA PATRIA NOSTRA 2020 – Libereckého kraje byla GEMA ART udělena za realizaci projektu obnovy památkového domu Kristiánov čp. 52 (tzv. „Liščí bouda“). Obnovená památka s novou expozicí muzea „Sklářská osada Kristiánov“ u Bedřichova dokládá, že zde byla po dobu téměř sto let nejvýznamnější z lesních skláren v Jizerských horách.

Cenu PATRIA NOSTRA předal Martin Půta, hejtman Libereckého kraje, zástupcům Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou (investor), Ateliéru 4 s.r.o. (projektant) a firmy GEMA ART GROUP a.s. (realizátor projektu).

PAMÁTKA ROKU 2023

Projekt: Zahrada domu U Cenzorů – Obnova barokní zdi se štukovým reliéfem se stal vítězem krajského kola (Praha hlavní město) v soutěži o titul „Památka roku 2023“, v 1. Kategorii „malá“ obnova – do 2 mil. Kč.

Toto ocenění uděluje Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska za nejlepší projekt a realizaci obnovy movitých i nemovitých věcí, které mají významné památkové, architektonické, nebo urbanistické hodnoty a jsou nositeli specifického charakteru prostředí.

UKÁZKY PROJEKTŮ