• Adresa:

  Státní zámek Krásný Dvůr, Louny

 • Klient:

  Národní památkový úřad

 • Typ prací:

  Odborné stavební a restaurátorské práce

 • Realizace:

  11/2021–6/2022

Předmětem smluvních prací byla ``Obnova drobných staveb v zámeckém parku``. Jednalo se o odborné stavební a restaurátorské práce související s obnovou kamenné lavičky, schodiště, Gloriety a voliéry v parku.

Státní zámek Krásný Dvůr se nachází v okrese Louny v Ústeckém kraji. Nejstarší zmínka o tomto objektu pochází z 13. století. Původní tvrz, následně přestavěná na renesanční vilu, prošla největší proměnou v 18. století, kdy přešla do majetku šlechtického rodu Černínů a byla přebudována na zámek. Současně zde byl v okolí zámku založen rozsáhlý anglický park o rozloze téměř 100 ha, ve kterém byly postaveny romantické stavby.

Realizované práce navazovaly na předchozí působení naší firmy na zámku při restaurování jeho hlavního kamenného schodiště. Tentokrát se jednalo o opravy drobných staveb v zámeckém parku, tj. kamennou lavičku a schodiště, dále Glorietu a historickou voliéru. Práce zahrnovaly důkladné očištění kamenných prvků, biocidní ošetření, doplnění chybějících částí a opravy kovových a dřevěných konstrukcí.