Následně byl dům po jistou dobu prázdný, žádný úřad jej neobsadil, a tak se stal majetkem Generální rady památek a historického dědictví. Palác je pro historii irácké architektury významný. Prošel třemi historickými stavebními etapami reflektujícími i etapy politické: tureckou nadvládu, anglickou nadvládu a dobu národního obrození. Všechny tři slohy zanechaly zřetelné stopy na architektuře budovy, a to jak z hlediska stavebního plánování a materiálů použitých při úpravách stavby, tak i na vzhledu a stylu výzdoby průčelí.
Palác se skládá ze dvou částí. Severní část je vybudována ve smíšeném slohu osmansko-iráckém s kopulí v osmanském slohu. Jižní část je vybudována ve slohu bagdádském. V rámci úpravy budovy bude nutné provést ochrannou konzervaci a restaurování. Jelikož má palác velkou cenu z hlediska stavebního i historického, stal se vzorem staveb mnoha bagdádských domů stavěných od konce osmanské vlády do počátku národní vlády v Iráku. Generální rada památek a historického dědictví provedla ochranu a restaurování paláce poté, co sestavila celkový časový pracovní harmonogram s ohledem na existující specifika. Bylo provedeno vyklizení místa a odstranění starých stavebních materiálů, byly odstraněny dodatečné úpravy a doplňky provedené v minulosti a byly též zpevněny základy i zdi.
V roce 2002 dostala palác do užívání jako své sídlo Organizace přátelství, míru a solidarity. Během posledních událostí v Iráku však byla stavba vyloupena a částečně poničena neznámými vandaly. Palác posléze dostalo k užívání Sdružení nezávislých nevládních organizací.
Budova by v budoucnu mohla být využívána jako kulturní a obchodní středisko.
Adresa:
Ahmed Djemal Pasha palác, ulice Al-Rašíd, Bagdád, Irák
Klient:
UNESCO Office for Iraq
Druh prací:
Restaurátorské a konzervátorské práce
Realizace:
2004